Terapeutit

Vain terapeutit, jotka ovat käyneet Vasa Concept Level koulutuksia ja osallistuneet kuntoutusleireille avustajiksi, saavat ilmoittaa toteuttavansa Vasa Conceptia. Tämä sen vuoksi, että taustateorian ja neurofysiologian ymmärtäminen on avain siihen, että voi kertoa myös kuntoutujille, miten Vasa Concept -harjoitukset vaikuttavat.

 

Vasa Concept Level -koulutuksia on ollut yksi Savonlinnassa 04/2018. Tällöin kouluttajina Rajul Vasa, Gunilla Elmgren-Frykberg ja Christian Beyaert. Koulutuksille jatkoa on suunnitteilla.

 

 

Lista koulutuksen käyneistä terapeuteista:

 

KOKKOLA

Merja Jelekäinen, fysioterapeutti. Puh. 06 836 2200 tai 044 3361 246, merja.jelekainen@medirex.fi

Mia Peuraharju, fysioterapeutti. Puh. 050 5372 044, mia.peuraharju@medirex.fi

Krista Porthen, fysioterapeutti. Puh. 06 836 2200, krista.porthen@medirex.fi

Marjo Salmela, fysioterapaeutti. Puh. 06 836 2200, marjo.salmela@medirex.fi

 

MIKKELI

Riina Heinonen, fysioterapeutti. Puh. 050 410 2112, riina.heinonen@terapiaperhonen.com

 

SAVONLINNA

Henna Kekkonen, toimintaterapeutti. Puh. 050 344 7864, henna.kekkonen@terapiaperhonen.com

Juha Veinola, fysioterapeutti. Puh. 050 501 7316, juha.veinola@terapiaperhonen.com

Mari Tynkkynen, toimintaterapeutti. Puh. 040 748 5390, mari.tynkkynen@terapiaperhonen.com